WordPress Sitenize Google +1 Butonu Ekleme

google-plus-one

Google artık +1 verilmiş konuları daha üst sıraya taşıyor. Yani sitenize google +1 butonu eklediğinizde google tarafından daha üst sıralarda yer alabilirsiniz. İnsanlar konunuza +1 verdikçe google’ın gözünde konunuz daha önemli bi yere gelir. Yani konunuzu veya sitenizi üst sıralara taşır. Ne kadar çok +1 o kadar çok yükselme ve hızlı indexlenme hızı diyebiliriz. Durum böyle olunca sitemize google +1 (Plus) Eklemek şart oldu. WordPress sitemize 2 şekilde entegre edebiliriz bu butonu.

İlk olarak basit bir kod ile ekleyelim:
Google Webmasters +1 Buton tıkladıktan sonra sitemize uygun olan boyutu seçelim. Daha sonra dili seçelim ve kodumuz hazır.

Örnek kod:

<script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js">
  {lang: 'tr'}
</script>
Yukarıda kodu kopyalıyoruz ve herhangi bir yere entegre ediyoruz. /body etiketinden önce bir yere koyun.
<g:plusone size="medium"></g:plusone>

şu kodu ise Google +1 butonumuzun görünmesini istediğimiz bir yere koyun. Single.php veya index.php olabilir.Eğer bu kadar işlemi yapmak zor geldiyse Google +1 eklentisini yükleyerek hiç bir işlem yapmadan butonumuzu kurabiliriz.

 

Google +1 by BestWebSoft

 

Eğer nasıl eklenti kurulur bilmiyorsanız aşağıdaki konumuzu inceleyebilirsiniz

WordPress Eklenti Nasıl Yüklenir ?

Google Plus One WordPress Plugin Şu adrese girip eklentiyi indirin. İndirdiğimiz dosyaları wp-content/plugins dizinine atıyoruz ve Eklentiler/Plugins kısmından etkinleştiriyoruz. Bu kadar basit. Otomatik olarak ayarlıyor zaten eklenti bütün ayarları.
Kolay gele hepinize.
Manyak.Site Sundu

Kendi Halinde bir kuL işte bazen bir adem bazen bir alem !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir