Web Sitemiz için Adense Alternatifi Reklam Firmaları ve Kazanç Yöntemleri

adense

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Bu yazımızda webmaster arkadaşlar için olacak web sitemizden nasıl kazanç sağlarız ,sizlerinde bildiği üzere Google Adense web site sahiplerinin en büyük gelir kaynağı bütün web site sahipleri web sitelerinde google reklamları yayınlatmak için bizlere şart olarak sunduğu kriterlere uygun şekilde web sitelerimizi optimize etmeye hata demeyelimde adense politikalarına uygun olmayan durumları düzeltmelere gideriz web sitelerimiz peki web sitemiz bu politikalara uygun değilse sitemizden kazanç elde edemeyecekmiyiz ? tabikide hayır google adense ne kadar büyükte olsa alanında tekel gibi de görünse tek kazanç kapısı değil hem reklam firmaları olarak alternatifleri var hemde web sitemizden sadece reklam yayınlayarak değil farklı yollarlada kazanç sağlayabiliriz,

Konumuzda tam olarak burada başlıyor web sitemizden kazanç sağlamak için ne gibi yöntemler uygulayabiliriz ?

İlk olarak ne gibi yöntemler uygularız maddeler olarak sizlere bildirelim açıklamalarını yazı devamında ayrıntılı olarak sizlere açıklayacağız

 • Google Adense Alternatifi Reklam Firmaları
 • Tanıtım Yazıları
 • Link Kısaltma Sitelerini Kullanmak
 • Bireysel Reklam Yayıncılığı
 • Backlink Satmak 

Maddelerimizden ilk olanı sizler için açıklamaya başlayalım 

GOOGLE ADSENSE  VE ALTERNATİF REKLAM FİRMALARI  

Web siteleri ya da blog sahipleri adına bir kazanç kaynağı oluşturan adsense, güvenilir bir reklam şirketi olarak ilk sıralarda yerini almaktadır. Google, yoğun talepler sebebi ile her yayıncıyı kabul etmiyor ve çok seçici davranıyor. Bu durum, yayımcıların adsense reklam sitelerinin alternatifleri arayışına sebep oluyor.  

Sadece Google da kabul edilmeyen reklamlar değil, adsense ile daha fazla kazanç elde etmek isteyenler de alternatif arayışı içinde yer alıyorlar. Alternatif reklam firması arayışını, kullanıcılar adına kolaylaştırmak için adsense alternatifi olan ve güvenilir kazançlar elde etmek adına sizler için bu makaleyi derledik.  

İllada google adense reklamlarının yayıncısı olmak isteyen arkadaşlarımız bloğumuzda önceden paylaşmıştık ama sizlere tekrardan hatırlatmak isteriz varsa eksikleriniz kapatırsınız bu konuda aklınıza takılan bir konu olursa isterseniz konu altına yorum olarak isterseniz iletişim kısmından sorularınızı sorabilirsiniz 

Buyurun Adense Başvuru Yapacak Arkadaşlarımıza Tavsiyeler

Adenseye Başvuracak Arkadaşlara Tavsiyeler

Google Adsense Onaylatmak İçin Yöntemler

Buyrun Adense Harici Reklam Firmaları

Admatic 

Yeni ve tarz bir imaja sahip olan admatic, teknolojinin getirdiği yüksek çözünürlüklü yayınları ile adsense rakip reklam firmalarındandır. Kullanıcı deneyimlerini sarsmamak için müşterilerle markaları bir araya getirmeyi amaçlıyor. Admatic adına en önemli ayrıntı, yerli bir firma olmasıdır. Admatic ile siteler asla seo sıralamasında düşüş yaşamazlar. Ayrıca, tıklama başına değil görüntüleme başına ücret ödenen Admaticte bu durum reklam yayıncıları için oldukça avantaj niteliğindedir. Ödeme alt limiti en az 50 TL’dir. Admatic’i farklı kılan özelliklerin başında tıklama başı değil görüntüleme başı reklam vermektedir.  

Admatic ile sıralamanız asla negatif olmaz ! Admatic ile ödemeler kesintiye uğramaz. Örneğin kazancınız 500 TL ise hesabınıza yatan fiyat da 500 TL’dir.  

Admatic’te verilebilecek reklam türleri arasında; 

#Ekranı tamamen kaplayan, bir reklam türü olarak Mobil Interstitial akıllı telefonlarda, tabletlerde uyum göstermelidir.  

#Masa üstü bilgisayarlardan erişim sağlayan ziyaretçiler için ekranı kaplayan reklamlar ise Web Interstitial her ziyaretçinin günde en çok 3 kez gördüğü reklam türüdür.  

#Nostaljik esintiler yaşatan, Scroll Ad 300-250 ile msn bildirim penceresine benzeyen bir reklam türü olma özelliğine sahiptir.  

#Admatic ile başvurular adsense göre bir gün sonra onaylanır. Adsense de onaylanması aylar alan reklamlar bu firma ile kısa zamanda onaylanır.  

Site yerli olduğu için Türkçedir. Kullanıcılar için kolaylık sağlayan bir durumdur.  

Reklamstore 

Adsense reklam ajansları içinden Türkçe kaynakların canlılığını koruyan en iyi adsense alternatiflerindendir. Markaların performans hedeflerini en düşük maliyet ile en etkin biçimde global kaynaklara ulaştırır.  

Aylık 3 milyara varan gösterim ile geniş yayıncı portföyü sağlar. 400’den fazla markanın tercihi   reklam store, display reklam ağı ile en doğru kitlelere ulaşmanızı sağlar. Yüksek etkileşim ile hedef kitleye ulaşma yolundaki en güvenilir yöntem Reklam store dur. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi reklam store, sosyal medya ve arama motoru reklamcılığında öncü bir firmadır. Adsense oranla kazanç ihtimali çok düşük olsa da onay süreci için acelesi olanlara biçilmiş bir kaftandır diyebiliriz. Bu reklam firmasını yayıncılardan çok reklam veren kurum veya bireysel kişilere tavsiye ederiz

Adhood 

Yerli girişim alternatiflerinden Adhood, klasik bir reklam yayıncısıdır bununla birlikte modernizmi yansıtır. Adsense göre onay süreçleri, gösterim başı katsayı ücretleri Adsense oranla çok daha hızlıdır. Online reklam çözümleri sunar. Reklam veren ile yayıncıyı birbirine kavuşturan Adhood, Adsense den sonra en tercih edilir reklam aracıdır. Adhood üye olmak için ön şartlar aramaz. Reklam yayınlayabilmek için, politikalarına uyumlu sitelere sahip olmanız yeterlidir. Web sitelerinin tasarımı ve içerikleri etik olmalıdır ayrıca estetik olmalıdır. Adsemantic sekmesi ile foruma kayıt olabilirsiniz. Adsense den en büyük farkı, içerikler onay almanın ardından hemen yayınlanır.  

Adhood reklam kazançları sağlamak için bir web sitesine sahip olmanız yeterlidir. Tüm kazançlar, illegallik haricinde hesap tutarı olarak bakiyenize aktarılmaktadır.  

GOOGLE ADENSE HARİCİ REKLAM FİRMALARI HAKKINDA TAVSİYELER 

Google adsense, yoğunluktan dolayı web siteleri tarafından oluşturulan kampanyaları 2 haftalık bir süreçte sadece 1 saat gösterimde tutabilmekte, 3 kez tık için 2 TL gibi bir ücreti hesap bakiyesinden düşmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için Google Adsense alternatifi reklam firmalarına başvuru yapabilirsiniz.  Adense harici reklam firmalarına başvuru yapmayı düşünüyorsanız hitiniz gercekten tatmin edici olmalıdır bazı reklam firmaları kabul koşulu olarak günlük hitinizi baz alırlar eğer fazla bir ziyaretciniz yoksa alternatif reklam firmaları sadece sizler için zaman kaybı olabilir 

Google Adsense, reklamının yayınlanacağı bildirisi verdiği müşterilerin reklam yayınını gerçekleştirmiyor. Ödemelerin yapılmasına rağmen müşterinin beklediği ilgiyi göremediği Adsense firmasının yoğunluktn dolayı böyle bir hataya düştüğünü söylemek mümkün.  

Android telefon üzerinden herhangi bir uygulamaya ulaşmaya çalışan müşteriler öncelikle ana ekranda reklam sekmesini bulmaktan bıktıklarını dile getiriyorlar. Bu duruma tavsiye çözüm niteliğinde, reklamlar yayınlanırken zamanlama müşterilerin gözüne batmama açısından önemlidir. Örneğin; 4 farklı firmaya ait reklam verilerini aynı gün içinde yayına vermek yerine 4 farklı günde yayına sunmak müşteriler için sıkıcı olmaz.  

Yine yoğunluktan dolayı Google Adwors müşterilerin mesajlarına dönüş vermiyor. Bizim bu gibi durumlar için en büyük tavsiyemiz siz müşterilerin memnuniyetini baz alarak, sadece Adsense ile takılı kalmayın. Reklam bütçenize uygun diğer reklam firmalarından sizin için uygun olanlara da içeriklerinizi gönderin. Adsense herkesin bildiği gibi çok büyük bir reklam firması olsa da herkesin Adsense’ye yüklenmesi çeşitli şikayetlerin meydana gelmesine sebep oluyor. Ayrıca farklı reklam firmalarına da şans vermelisiniz.  

Web Sitemizde Tanıtım Yazıları Yayınlamak

Evet arkadaşlar web sitemizden kazanç sağlama yöntemlerinden gelelim ikincisine bu konunun kazancı web siteniz kalitesine ,ziyaretci durumu,sitenin yaşı,alexa değeri,mozrank,google indexi,hitap ettiği kitle gibi durumlara göre değişik sağlar ama fiyat belirlemekte tamamen özgürsünüz 

Peki Nedir Tanıtım Yazısı ?

Tanıtım yazısı herhangi bir kişi,kurumun ürün yada web sitelerini sizin web siteniz üzerinizden konu olarak yayın yaptırmasıdır,Webmaster forumlarında genel olarak sizlerin web sitesinde sizlere gönderilen tanıtım yazılarında genel olarak bir yazıdan 3 link çıkışına izin verilir ve bu yazıların tamamen özgün olması istenir Web sitenizin kopya içerik ile google veya diğer arama motorlarında muamele görmesini kim ister ki ?

#Tanıtım yazıları yayınlamak isteyen webmaster arkadaşlara bir tavsiyem olarak web sitenizde alacağınız yazılar direkt olarak reklam şeklinde değilde normal bir konu tarzında ama link çıkışları olacak şekilde yayınlarsanız ziyaretciler nazarında web siteniz kötü bir imaja sahip olmaz

#Tanıtım yazılarını abarmayınız arama motorları gözünde web sitenizi çöp haline getirmeyiniz benim kanaatim ayda bir tane ama tekrar dile getirmekde fayda var normal konu akışında sitenin genel kategorisi dışına çıkmadan sadece link çıkışı şeklinde olmalı bu sayede hem ziyaretcileriniz web sitenizde faydalanır hemde tanıtım yazısı veren arkadaş daha çok verim sağlar,

#Tanıtım yazısından yapılacak olan link çıkışlarını dofollow mu yoksa nofollow olarak mı yapacağınıza müşterinize önceden bildiriniz sonrada aranızda anlaşmazlık çıkmasın eğer bu terimleri bilmiyorsanız aşağıdaki yazımızdan gerekli bilgiyi edinebilirsiniz,

İlgili yazı; nofollow Dofollow Ayrımı

Nofollow Dofollow Ayrımı

Link Kısaltma Sitelerini Kullanmak

Evet arkadaşlar geldik web sitemiz’deb para kazanma yollarından 3.süne link kısaltma servisleri ile para kazanma yöntemine konuya başlamadan önce link kısalma nedir kullanım amacı nedir biraz açıklayalım sonrada bu konumuza para kazanma kısmında bağlarız .Başlayalım !

Link Kısaltma Nedir ?

Herhangi bir url’yi ip adresini kısaca tarayıcımızdan adres kısmına yazıpta ulaştığımız tüm linkleri http yönlendirmesi kullanarak ziyaretcilerinize sunmanızı sağlayan hiperlink tekniği kullanılarak orjinal link’iniz size bu hizmeti sunan site uzantısından kısaltmış şekilde sizlere sunulmasıdır.Gerçekten kısaltma oluyor bu servisi sunan web sitelerin domain’leride 2 yada 3 fark’den oluşuyorlar

örnek olarak:

Worpdpress 5.0 Gutenberg Kullanmak İstemiyorum

https://tl.tc/w10dTKMX

Yukarıda verdiğimiz iki linkte cepinfo.net’deki aynı konuya gidiyor ama farkı görebiliyorsunuz

Link Kısaltma Siteleri Ne Amaçla Kullanılır ?

#Temaya uyum görsel güzelleştirme,

#Yorum,reklam, imza gibi alanlarda yazı karakterlerinin kısıtlama olması link’in uzun olması ile kısaltmaya gidilmesi

#Tıklanma sayısının ölçümü kısaltma hizmeti aldığınız web sitenin sayacını kullanmak

#Şaka veya değişik amaçlar karşınızdakinin orjinal linke tıklamayacağını düşündüğünüzden yaygın olan link yapısında gönderim sağlamak

#Bizim konumuzla alakalı olan kısmı PARA KAZANMAK 

Link Kısaltma Sitelerini Nerden Bulurum ?

Sizler için link kısaltma servislerinin site adreslerini derledik aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz

 • adf.ly
 • bc.vc
 • teknolink.in
 • git.tc
 • tr.link
 • www.linkkazani.com
 • link.tl
 • linkshrink.net
 • www.linkbucks.com
 • tl.tc
 • urlkisaltma.com
 • yayin.la
 • kisaurl.net

Link Kısaltma Servislerinden Para Kazanmak 

Konu gereği link kısaltma servislerinden bahsederken web site alternatif para kazanmak  başlıklı konuya girmiştik ama bu servisden para kazanmak için illaki bir web site sahibi olmasına gerek yoktur,Etkileşimi fazla olan sosyal medya platformları ,gruplar,siteler yada direk olarak gönderim ile kazanç elde edebilirsiniz,

Web site açısından nasıl para kazanabilirim diye sorarsanız en çok etikileşim aldığınız konularda link vererek kazanç sağlayabilirsiniz örnek olarak konu devamı için tıklayınız,indirmek için tıklayınız yada kaynak link için tıklayabilirsiniz şeklinde kullanıcıları kısaltma sitesinden aldığınız linklere yönlendirme yapma yoluna gidebilirsiniz ,

Link’e tıkladıktan sonra işleyiş nasıl gerçekleşir sizin sitenize gelen ziyaretci link’e tıkladığında önüne kısaltma servisinin reklam sayısı çıkar ve genel olarak 5 saniye bekletir bu 5 saniye sonunda kısaltma servisinde orjinal sayfa yazısı çıkar ve sizin ziyaretciniz reklamı geç butonuna bastığında siz kazanç sağlamış olursunuz link kısaltma sitesine göre tıklama başına verilen kazançlar ve ödeme alt miktarı ve zamanı değişim gösterir siz kendinize en uygun olanı google dayıdan yada diğer platformlardan araştırarak kolaylıkla seçim yapabilirsiniz aklımda bu sitelerinde incelemelerini konu içersinde paylaşmak vardır ama geri’ye web sitelerinden adense alternatifi kazanç sağlamak başlığında iki alt konumuzda bulunmakta yazıda epeyce uzadı sizleri daha çok sıkmak istemiyorum,

Bireysel Reklam Yayıncılığı

Evet gelelim bu başlığımıza hep aklıma gelmiştir reklam yayımlamak için illaki bir kuruma yada ajansa bağlı mı kalmalıyız tabikide hayır bireysel olarakta reklamlardan kazanç sağlayabilirsiniz bu konuyu pek anlamaya gerek olduğu düşünmesemde bir kaç kelam edeyim

Web siteniz belirli bir kitleye kavuştuysa ve etkileşim alıyorsa ziyaretcilerinizden  zaten sizlerle iletişime geçmek isteyeceklerdir,Gerek tanıtım yazısı olsun gerek backlink ve banner link gibi tekliflerde bulunacaklardır bu sebepten web siteniz’de iletişim sayfanız bulunsun bilgileriniz ve iletişim bilgilerinizi detaylı şekilde ziyaretcilerinizle paylaşınız bu konuda şeffaf olunuz

Web sitenizdeki hangi alanlarda reklam yayınlamak istiyorsanız aşağıda örnek olarak verilen banner’lardan web sitenize yerleştirin ve bu banner’ları hangi koşullarda gösterim yapacağınızı ve ücretlendirmelerinizi bildirecek bilgilerin olduğu sayfaya yönlendirebilirsiniz

reklam alanları

Reklam kriterlerinizin bulunduğu sayfayı ihmal etmeyin hem sizin hemde reklam vermek isteyen arkadaşın işini kolaylaştırır zaman kaybına sebep olmaz extra olarak web sitenizede kurumsal bir hava katar ,Bu şekilde önceden bahsettiğimiz tanıtım yazısı konusundada teklif alabilirsiniz eğer web sitenizden etkileşim alamıyorsanız webmaster forumlarında yada diğer ticaret platformlarında reklam koşullarınızı ve alanlarınızın paylaşımını yaparak müşteri çekmeyide sizlere tavsite edebiliriz bunu amatörlük olarak algılamayın kazancınızın peşinden koşmalısınız

Backlink Satmak 

Geldik web sitemizden para kazanma maddelerinden sonuncusuna bu konuda web site sahibi olarak bilmeniz gereken vereceğiniz linklerin sayısı ve durumu nofollow mu çıkış yapılacak dofollow mu bu konu aslında yukarıda anlattığımız tanıtım yazısı durumu ile aynı tek farkı yazı şeklinde değil sadece kelimede link çıkışı şeklinde olmasıdır ,web sitenizin tüm sayfalarında gösterim olmasıdır ,

Dost siteler adı altında sidebar alanında yada sitemizin footer kısmında direk olarak kelimeye link verilir aylık olarak yada katları şeklinde anlaşmalar sağlanır ücreti sitenizin tanıtım yazısında bahsettiğimiz alexa,mozrank,yaşı ,sektörü,hit durumu etkendir tamamen size bağlıdır,

Bir not eklemek istiyorum ençok yaşanan sorunlar tema değişimlerinde footer alanına alınan linklerin doğal olarak kayıp olması ve müşterinizin güven sorunları yaşamanıza sebep olabilir bu konuya dikkat ediniz ,

ve konuzu burda şimdilik noktalamak istiyorum arkadaşlar elimden geldiğince kısa ve net şekilde anlatmaya çalışdım sizlerinde eklemek istedikleriniz olursa yorum olarak bizlere iletebilirsiniz tüm webmaster arkadaşlarıma bol kazançlar dilerim

Kendi Halinde bir kuL işte bazen bir adem bazen bir alem !

2 thoughts on “Web Sitemiz için Adense Alternatifi Reklam Firmaları ve Kazanç Yöntemleri

 1. Rafik can says:

  Kazanc yontemleri icin tesekkur ederim ama bu reklam firmalqri cok kesik atiyo

  Cevapla
 2. get parasailing blog says:

  Faydali paylasim herkeze bol kazanclar

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir