Bu yazımızda sizlerle birlikte SSD harddisk ile alakalı olarak bilinmeyenler üzerine biraz eğilecek ve bununla ilgili olarak merak ettiğiniz tüm seçenekleri en ince ayrıntısına varana kadar konuşacağız. Dünyada bilgisayar teknolojilerinin zaman içerisinde geldiği son nokta ortada. Donanım teknolojilerinde ise bir devrim olarak niteleyebileceğimiz SSD (Solite State Disk) teknolojisi, artık dünya genelinde popüler hale gelen unsurlardan birisi oldu. Bundan önceki süreçte bilgisayarın hızlı çalışmasını en önemli ölçüde etkileyen donanımlardan birisi RAM iken artık harddisk de bunlardan birisi olarak ön plana çıktı. SSD teknolojisi, herkesin beklentilerini çok ciddi anlamda yükseltti diyebilme şansına da sahibiz.

kingstonssdnow-1422532012

SSD, günümüz bilgisayar teknolojilerinde güvenli ve hızlı veri işleme konusunda bir nevi devrim yarattı ve herkes için ilgi çekici bir donanım modeli haline geldi. Artık sunucu sistemlerinde dahi daha hızlı veri işleme ve daha hızlı yanıt süresi açısından tercih edilen başlıca teknoloji SSD teknolojisi olmuştur. SSD disklerin fiyatı normalden çok daha yüksek ve hali ile tahmin edebileceğiniz üzere kullanımı klasik disk sistemlerine nazaran çok daha farklıdır. Ancak eğer ki performans anlamında hızlı, veri işlemede de maksimum sürat ile güvenlik sunan bir bilgisayar kullanmak istiyorsanız SSD teknolojisi sizler için olmazsa olmazlardan birisi olarak da dikkatleri üzerine çekecektir. Türkiye'de de her geçen gün yayılmaktadır.

NEDEN SSD ALMALIYIM?

  1. Öncelikle son derece hızlı veri işleme seçeneklerini sizlere sunar.
  2. Dosya aktarımında her ne olursa olsun maksimum hız, maksimum güvenlik sağlar.
  3. İlerleyen süreçte SATA disk modelleri üzerinde gelen fiziksel sorunlar SSD modelinde minimum düzeydedir.
  4. SATA disk modellerine nazaran çok daha küçük boyutludur.
  5. Bilgisayarınızın açılış, kapanış ve kullanım hızınde önemli bir gelişme sağlar.
  6. SSD modelini SATA ile birlikte kullanabilir, ana sistemi SSD'ye kurmanız durumunda maksimum performans alabilirsiniz.
  7. SSD taşınabilir bir sistem modeli de olduğundan sizlere her şekilde maksimum seçenek sunar.

 

Kısacası bir harddisk modelinden elde etmek istediğiniz en iyi performansı sizlere sunan bilgisayar donanımlarından birisidir. Fiyatı SATA modellerinin üç katı olsa da sizlerin işini ciddi anlamda görecek bir teknoloji olarak da ön plana çıkıyor.

Leave a Comment