Kısa bir zaman dilimi içerisinde Samsung SSD modelleri dünya genelinde çok ciddi anlamda yaygın hale geldi. Bilgisayar donanımı geliştirme konusunda da rakipleri kadar hareketli bir sürecin içerisinde yer alan şirket, sürekli olarak daha iyisini yapabilmek için çok daha ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Türkiye genelinde yaygın olarak kullanılmaya başlanan Samsung markaya sahip SSD modellerine yakın bir zaman dilimi içerisinde boyut anlamında devrim niteliği taşıyacak bir harddisk üretimine girişecek. Gerçek anlamda işlemci boyutlarına indirgediği SSD boyutu ile fark yaratmayı başaran şirket, piyasada kısa vadede çok ciddi bir şekilde konuşulacak gibi de görünüyor demek yanlış olmaz.

samsung-ssd

Samsung Mini SSD modelleri ile alakalı olarak yukarıdaki görsel kısa bir zaman dilimi içerisinde internette örümcek ağı gibi yayıldı demek yanlış olmaz. Tıpkı bir işlemci boyutu kadar SSD modeli geliştiren şirket, aslında bilgisayar donanım yerleştirme sistemini de bu tarz küçük bir donanım ile ciddi anlamda değiştirecek gibi görünüyor. En azından bu minicik SSD modellerinin anakart üzerinde nasıl bir konumda barındırılacağına dair kafalarda muhakkak bir soru işareti olacak. İşlemci skartı gibi bir alan yapılırsa ilerleyen süreçte bu mükemmel SSD modellerini bilgisayara entegre etmek çok daha kolay olacaktır. En azından geleceğe yönelik olarak kafamızda bu tarz bir fikrin olması son derece doğal.

Samsung 512 GB mini SSD modeli ile birlikte donanım piyasasında kısa bir zaman dilimi içerisinde çok ciddi anlamda konuşulacak gibi de duruyor. Türkiye genelinde bildiğimiz gibi SSD teknolojisinin duyulması ile birlikte yaygın hale gelmesi çok daha hızlandı. Hal böyle olunca insanların disk modellerinden geleceğe yönelik olarak beklentileri çok daha yüksek. Samsung şirketinin 512 GB SSD modelini bu kadar küçük bir konsept tasarım üzerinde bizlere sunması da hayranlık ve hayret uyandırıcı bir unsur. Yakın bir zaman dilimi içerisinde donanımının teknik detaylarını sizler için daha derinlemesine inceleyecek ve sitemiz içerisinde en yeni bilgileri sizlere sunma yoluna gideceğiz.

Leave a Comment