Vücut Tipinize Göre Elbise Seçimi

Vücut-Şekline-Göre-Elbise-Seçimi

Giydiğimiz kıyafetlerde en iyisini arar ve kendimizi o kıyafetle iyi hissetmek isteriz. Ancak, çoğu kadının bedenleriyle ilgili değiştirmek istedikleri bir takım şeyler vardır. Hepimiz giydiğimiz kıyafetle iltifatları üzerimizde toplamak isteriz. Ancak öncelikle şunu yapmamız gerekir “mükemmel vücut” fikrini kafamızdan çıkarmamız gerekir çünkü her kadın mükemmel özelliklere ve güzelliklere sahiptir.

İnsan gelişmesinde doktorası olan Vancouver’daki Washington Üniversitesi’nden Dr. Carol Parker Walsh, “Vücudumuzla ilgili olarak bilmemiz gereken iki efsane var: Birisi mükemmel oran yok, ikincisi mükemmel vücut yok” diyor. Kadınlar genellikle bedenlerinden memnun değildir. Kendilerini sürekli birileriyle karşılaştırırlar. Bunun üstesinden gelmek için yapılması gereken çok basit aslında öncelikle bedeninizi sevmeli ve onu olduğu gibi kabul etmeliyiz. Vücudumuza uygun giyinmeyi öğrenmeliyiz.

Uzmanlardan ve rehberlerden aldığımız tiyolarla kendinizi eşsiz kılan fiziksel özelliklerinizi (kusurlarınızı) severek kucaklamanızı sağlamayı hedefliyoruz. Bunun için size birkaç ipucu topladık:

Geniş kalçalar

Geniş kalçalı ve bacakları olan armut şeklinde vücuda sahip kadınlar için elbisenin diz üstünde olmaması gerekir. Diz altında vücuda oturan elbiseler tercih etmeliler aksi takdirde dizüstündeki “A” kesim elbiseler tü-tü model gibi kalacaktır. Buda hoş olmayan görüntülere neden olur.

Dr. Walsh, “sık sık alt kısımınızda farklı bir beden giymek zorunda kalıyorsanız, armut vücut şekline sahip olduğunuzu bilmelisiniz “diyor. “Alt kısmınızda koyu renkler tercih ederken, yatay çizgiler ve parlak koyu renklerle üstünüze genişlik katın. Tek parçalı bir kıyafet yerine iki parça tercih ederseniz daha iyi bir uyum yakalamış olacaksınız” diyor.

Geniş Bir Bel

Kalın bir bel ile elma şeklinde iseniz, gövdenizin görünümünü uzatmak ve dikkati belinizden uzaklaştırmak isteyebilirsiniz. Bel hattınızı yeniden tanımlamak için kalçalarınızın üzerinde düşük bir zincir veya ince kemerler tercih edin. Kalın kemerlerden kaçının.

“Omuzlarınızı vurgulamayı düşünün.Bu alanda daha geniş bir yanılsama yaratarak, alt kısımdaki her şeyin daha dar görünmesini sağlayabilirsiniz. Yapılı bir ceket giyin (kalçanızın ortalarında biten).

Kolsuz elbiselerden kaçınılmalıdır. Bunun yerine, üst bedeninizi düzleştirmek için ayrım kollu hatta mümkünse uzun kollu elbiseler tercih edin.

Küçük göğüsler

Eğer büyük göğüslü değilseniz, derin daraltılmış boyun çizgilerinden kaçının. Bunun yerine, üstünüze biraz boyut eklemek için boynunuzu kravat ve payetler veya diğer süslemelerle renklendirilmiş elbiseler seçin. Katmanlı kolyeler şu anda çok popüler ve üstünüze bir miktar ve derinlik katabilirsiniz.

Göğsünüzden bir miktar uzaklaşmak için dizinizden bir veya iki santim yukarıda bir A-çizgi eteğe sahip bir elbise seçin.

Çok zayıfsanız

Triko veya örme elbiseler zayıf kadınlar için müthiş seçeneklerdir. Elinize bir hırka veya omzunuza bir ceket ekleyerek size bir miktar hacim kazandırabilir. Belinize daha fazla tanım vermek için kalın bir kemer de ekleyebilirsiniz. Kabarık elbiseler şu anda çok modaya uygun ve aynı zamanda daha geniş bir alt gövde görünümü verebilir.

Daha atletik bir yapıya sahip ince bayanlar için “Alt kısımda dalgalı, zikzaklı ve eğimli desenlerle zenginleştrilmiş elbiseler tercih edin.

Düz kesim, klasik elbiseler

Düz elbise, hemen hemen herkesin üzerine olabilecek omuzdan düz bir şekilde asılı duran bir elbisedir. Vücudunuza güzelce oturur, ama onu sarmaz. Yaz aylarında, serin pamuklu, ketenli ve hafif örme kumaşlarda bu tarz elbiseleri bulabilirsiniz. Sonbahar geldiğinde, yün ve ağır örme kumaşları popüler olmaya devam eder. Bu elbisesinin düz bir eteği olmasına rağmen, bazı moda tasarımcıları hafifçe A-line kesimle şık kaymalar yaratabilir.

Dunn’a göre, “Alt bacaklarınız sıska, üst bacaklarınız daha kalın ise bir orantı sorunu” vardır. Bir kadının bacaklarının en yaygın dengesizliği dizin üstü ile dizin altı arasındaki orantısızlıktır. Üst bacak (bel ve uyluklar) genellikle alt bacaklarına kıyasla daha kalın görünecektir. Bu durumda, en iyi etek ve elbise uzunluğu diz kapağındaki uzunluktur.

Vücudunuzun türünü ne olursa olsun, kişiliğinizi güzelleştirecek güzel bir elbise bulabilirsiniz. Dr. Walsh, “Vücudunuzun türünü öğrenmek, doğru kıyafetleri seçmenize yardımcı olur ve ihtiyaç duyulduğunda cazibeli bir siluet sunar. Vücudunuzun tipini bilirseniz ne giymeniz gerektiği konusunda karar vermeniz kolaylaşırken aynı zamandahayal kırıklığı yaşamanızda imkansızlaşır. Bu yüzden sizin yapmanız gerekn kendinizi sevmek bana düşen ise sizin vücut tipinize uygun elbiseler üretmek ” diyor.

Olumlu düşünmeye odaklanın ve olumsuz şeyleri kendinize takıntı yapmaktan vazgeçin. Her zaman kendinize güvenerek giyinin, kendinizi sevin, her kadının güzel olduğunu unutmayın!!

 

Facebook Profile photo

#r00tadmin #Basit Bir kuL #Allah (c.c) Bir kuLu işte bazen bir adem bazen bir aLem !

4 thoughts on “Vücut Tipinize Göre Elbise Seçimi

  1. Birgül k. says:

    Çok dengesiz bir vucudum var bazen ben bile anlamıyorum…?????

    Cevapla
  2. Pingback: ManyaK.Site

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir