Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir?

boyuntutulmasi

Her an başımızada gelebilecek bir durum , günlük yaşamımızı hiçde iyi yönde etkilemeyen  bu rahatsızlık tüm yaş gruplarında görülen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık birkaç gün süresince devam etmesi ve boyun hareketlerinde oldukça acı veriyorsa kireçleme durumu veya boyun fıtığı ihtimallerini oluşturabilir tabiki bu durum tamamen tahminidir her zaman sağlık konusunda doğru bilgileri uzman doktorlardan alabilirsiniz , bundan dolayı boyun tutulmasını basit bir rahatsızık olarak görmemelisiniz.

Evde boyun fıtığı tedavisinin en yaygın yollarından bir tanesi, boyun bölgesini sıcak su torbaları veya havlular yöntemiyle sıcak tutmak. Bu sayede boynunuzu gevşetip, kaslarınızı rahatlatabilirsiniz. Aynı zamanda iyi bir masajda, boyut tutulmasına iyi gelecek şeylerin arasında.

boyun-ağrısı-

Peki bu boyut tutulmaları neden kaynaklanıyor?

Öncelikli olarak boyut tutulmasının en yaygın sebeplerinden bir tanesi yanlış pozisyonda yatmak-uyumak. Uyumak bunun için şart değildir, eğer ters bir pozisyonda uzun süre oturup kalırsanızda boynunuz tutulabilir. Ağırlık kaldırırken aniden yüklenmenizde boyun tutulmasının en yaygın sebebleri arasındadır. Zorlayıcı egserizler yapmak buna neden olacaktır. Bizim dışımızda sebeplerin başında ise, yaz aylarının sıcak günlerinde klimalı ortamlar da boyun tutulmasına sebebiyet verir.

Peki boyun tutulmasına ne iyi gelir? İ

lk olarak boyun çevrenizi sıcak tutmanız önemlidir. Oturuken veya uzanır durumdayken boynunuzu desteklemek size büyük oranda bir rahatlama getirecektir. Yumuşatıcı krem vs. sürerek boyun çeresine hafif ve yavaş hareketlerle uygulanan masaj, kasları gevşeteceğinden yararlı olacaktır. Ufak hareketler ile başınızı sağa sola çevirmeniz, kaslara iyi gelecektir. Tabi ki bunu yaparken zorlayıcı hareketlerden uzak durmanız gerekir.

BOYUN VE OMUZ AĞRILARI İÇİN ETKİLİ EGZERSİZLER

 

Önemli Bilgi

Evet arkadaşlar yazımız burda son buluyor ama hatırlatmakta fayda var sağlık konusunda yazılan tüm bilgiler araştırmaların sonucudur kesinlikle tedavi teşhis amacı ile değil ön bilgi edinmeniz amacı ile yazılmıştır,Gerçek teşhis ve tedavi için aile hekimlerinize ve uzman doktorlara muracat ediniz

Facebook Profile photo

#r00tadmin #Basit Bir kuL #Allah (c.c) Bir kuLu işte bazen bir adem bazen bir aLem !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir