Uzun bir süredir üzerinde çalıştığını bildiğimiz Intel Broadwell-E 10 çekirdekli işlemci modeline dair tüm seçenekler internet üzerinde resmi olarak duyuruldu. Bildiğimiz gibi bilgisayar donanımlarında çok ciddi gelişmeler meydana geliyor ve dünyanın bilgisayar işlemcisi konusunda en mükemmel şirketlerinden birisi olan Intel, yeniliklerde öncülük yapmaya da devam ediyor diyebiliriz. İşlemci teknolojilerinde özellikle günümüz bilgisayar teknolojilerinin işlemci çekirdeği mantığı ile çok daha performanslı olarak sunulan işlemciler, zaman içerisinde çekirdek sayısı arttıkça işlem başına harcanan performansta da çok ciddi bir şekilde tasarruf sağlanıyor da diyebiliriz. Şimdilerde ise mükemmel bir işlemci geliyor.

intel-i7

Intel Core i7 6950X ismi ile çıkarılacak olan ve i7 serisinin 7.nesil modeli olarak da ön plana çıkacak bu işlemci modelinde çok ciddi bir performans seçeneği ortaya çıkıyor ve insanlar da bu anlamda yeni seçenekleri değerlendirme altına alabiliyor. Intel şirketinin özellikle sınıfı içerisinde tek olması ve AMD ile yarışma lüksüne dahi girmemesi, zaman içerisinde çok daha kaliteli modeller geliştirebilmesi için etkin seçenekler sunuyor demek de yanlış olmaz. İşlemci modeline dair merak edilen tüm seçenekleri internet üzerinde de resmi internet sitesi aracılığı ile tanıtan şirket, diğer rakiplerine nazaran ciddi anlamda fark yaratan bir model olduğunu da laf arasında nidalar ile söylemiş bulundu.

Intel Core i7 6950X Teknik Özellikleri

Performans olarak baktığımız zaman tam bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Bilgisayarınızın birim başına işlem gücünü çok daha ileriye götürecek olan bu işlemci ile birlikte yaşanan sorunlardan tamamen uzak bir şekilde istediğiniz deneyimi edinebilme şansına da sahip olacaksınız. Açıklanan veriler aşağıdaki gibidir;

  1. 3.0 GHz Hız
  2. Turbo Boost 2.0 Hızı ile Birlikte 3.5 GHz Hız
  3. 25 MB Ön Bellek
  4. 10 İşlem Çekirdeği (Core)
  5. 4 Kanallı DDR4 2400 MHz Bellek

 

Özellikleri ile ben buradayım diyen bir işlemci modeli olacak ve birkaç ayrı model olarak gelecek. Tabi ki işlemcinin fiyatı ile alakalı olarak henüz net açıklamalar meydana gelmedi. Ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde bu konu ile alakalı olarak da haberleri sitemiz içerisinde inceleyebileceksiniz.

intel-core-i7-6950x

Leave a Comment