Son dönemlerde özellikle Google girişimleri ile alakalı olarak internet üzerinde çok fazla haber görme şansına sahip oluyoruz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde çok ciddi girişimlere imza atan ve kendi içerisinde yapılanmasını daha ileri götüren Google şirketi, insanlara kısa vadede en iyi seçenekleri sunabilmek adına geleceğe dönük çalışmalar yapmaya da devam ediyor. Apple şirketinin SİRİ ismi ile geliştirmiş olduğu yapay zeka sesli asistan, bildiğimiz gibi dünya genelinde çok ciddi anlamda ilgi görmüş ve markanın telefon satış rakamları üzerinde de çok ciddi bir ivmeye neden olmuştu. Google şirketi de bu anlamda çok ciddi bir girişim yaparak aslında görülmemiş bir yapay zeka örneği üzerinde devamlılık yaratma amacında.

aigoog

Google yapay zeka konusunda sınırları zorlayacak ve herkesin beklentilerini çok ciddi anlamda karşılayacak yeni bir proje üzerinde çok ciddi bir şekilde çalışıyor. Apple şirketinin SİRİ modelini unutturacak ve işlevsel olarak çok daha ciddi farklar yaratacak olan bu sistemi sayesinde her şekli ile ortaya çok daha modern seçenekler çıkaracağı gibi sektörün bu anlamda da en iyisi olabilmek adına çalışmalar yürütecek. Bu anlamda bir ekip kurarak AR-GE çalışmaları için de çok ciddi bir bütçe ayıran şirketin proje ile alakalı olarak ismi de belirlendi. Yeni gelecek yapay zeka modeli Apple şirketinde olduğu gibi yine bayan normları üzerinde hazırlanacak ve insanların kullanımına sunulacak gibi görünüyor.

Danielle ismi ile geliştirilecek ve sunulacak olan bu yapay zeka modeli, sizler ile çok daha akıllı bir şekilde sohbet edebilecek ve aslında istediğiniz o muhabbet deneyimini de sunabilecek şekilde tasarlanacak. İnsan konuşmasına en yakın şekilde tasarlanan ve birçok farklı konuda uzman kişilerin bir araya gelerek üzerinde çalışacakları bu proje aslında yapay zeka teknolojilerinin de diğer şirketlerin örnek alması açısından en son ve en yeni örneği olarak dikkatleri üzerine çekecek. Yakın bir zaman dilimi içerisinde bu konu ile alakalı olarak gelişmeleri daha yakından takip edebilmek için sitemizi sürekli ziyaret altında tutmanız sizler adına iyi olacaktır.

Leave a Comment