Son dönemde sıklık ile yapılmaya başlanan Google Play Store tasarım değişikliği sıralamalarına bir yenisi daha eklendi. Bildiğimiz gibi mobil teknolojilerin gelişmesi ile birlikte çok ciddi gelişmeler meydana gelmeye başladı. Android, özellikle IOS ile arasında yaşanan kıyasıya rekabette sürekli bir adım daha ön plana çıkabilmek için çok daha farklı adımlar atıyor ancak çok fazla yaklaşamıyor gibi de bir durum söz konusu diyebiliriz. Türkiye genelinde özellikle Android kullanım oranlarının ciddi bir şekilde artması, Google şirketini daha yenilikçi işler yapmaya doğru itiyor gibi görünse de bizlerde bu alanda daha yeni seçenekleri değerlendirme altına alıyoruz. Haberleri sizler adına sürekli olarak takip ediyoruz.

basliksiz-2-1424358823

Google Play Store yeni tasarımı ile alakalı olarak aslında yine çok ciddi bir değişim söz konusu olmadı demek mümkün. Renk anlamında biraz farklılık kazandırılan ve materyal tasarım dediğimiz modele doğru bir eğilim içerisinde olan Play Store arayüzü, herkes için fark yaratan bir market sistemi olarak ön plana çıkacak. Google mühendisleri sürekli daha yeni ve daha kaliteli bir şeyler üretebilmek için elinden gelenin en iyisini yapıyordu. Play Store üzerinde yaptıkları değişikliklere harcadıkları zamanı IOS modelini biraz daha dikkat ile inceleyerek kendi sistemlerine uygulasalar zannediyorum ki çok daha başarılı bir sürecin içerisine girecekler ancak çok fazla önemsemiyorlar gibi de görünüyor.

Normal şartlarda oyun ve uygulama listeleme ekranında çok daha büyük materyaller kullanan Google şirketi, bunu biraz daha kibar hale getirebilmek için elinden geleni yapmış. Yani tasarımsal olarak bir nevi küçültme yoluna gitmişler ki bu da ayrıca ilgi çekici unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Uygulama detay sayfalarında uygulamaya dair resim ve videoların listelenmesinde de ufak tefek tasarım değişiklikleri yapan Android, ilerleyen süreçte sürüm olarak biraz daha modern bir sisteme geçecek gibi görünüyor ki aldığımız haberlere göre yenilikçi bir tasarım üzerinde de fazlası ile duruluyor. Yeni güncelleme ile alakalı olarak ilk görselimizi de aşağıda siz değerli okuyucularımıza sunuyoruz.

google-play-store-show-installed-apps-toggle

Leave a Comment