Dünyanın en çok tercih edilen yazılımlarından birisi olan Android işletim sistemi, kısa bir zaman dilimi içerisinde Google şirketinin hummalı çalışmalarının ardından çok ciddi anlamda büyük bir kesim tarafından takip altına alınmaya başlandı diyebiliriz. Kısa bir zaman dili içerisinde yazılım altyapısı anlamında çok daha büyük bir hızla geliştirilen Android, yeni sürümlerini sürekli olarak insanlara sunmaya devam ediyor. Google CEO görevi bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda el değiştirdi. Kuruculardan birisi olan Larry Page, görevi uzun süredir Google şirketi adına hizmet veren Sundar Pichai'a devretti ve sürekli çok daha ciddi yenilikler ortaya çıkmadı desek sanıyorum ki yanılıyor olmayacağız.

google-i-o-2016

Android N ile alakalı olarak herkesin merak ettiği detaylar geçtiğimiz dönem içerisinde Sundar Pichai tarafından Twitter kaynaklı olarak paylaşılarak sunuldu. İşletim sisteminde teknik anlamda da insanların beklediklerini zaman içerisinde geliştirme yoluna giden Google şirketi, mobil teknolojilerin ileride çok daha ciddi bir gelişim sürecine gireceğini biliyor ve bu konu ile alakalı olarak altyapı geliştirmelerini şimdiden yapılmaya başladı desek yanılmış olmayacağız. Sundar Pichai, bu anlamda tanıtımın yapılacağı tarihi açıkladı. Aslında bu tarihte Google şirketinin birçok yeni projesinin resmi olarak açıklanacağını da net bir şekilde söyleyebilme şansına da sahip olacağız.

google-i-o-2016-sundar-pichai

Google I/O 2016 bünyesinde birçok hizmeti ile birlikte bu işletim sistemini tanıtacak olan Google şirketi, kısa bir zaman dilimi içerisinde çok daha farklı bir işletim sistemi ile alakalı olarak fark yaratacak olanaklar sunacak. Türkiye'nin de bu teknolojileri yakından takip etmesi dolayısı ile mobil sistemler ile alakalı bir web sitesi olduğumuzdan dolayı sizleri bilgilendirme yoluna gitmemize olanak sağladı da diyebiliriz. Türkiye genelinde yakın bir zaman dilimi içerisinde daha yeni lansmanlar ile alakalı olarak sizleri bilgilendireceğiz. Sundar Pichai, kısa süre içerisinde yeni açıklamaları Twitter üzerinden yaptıkça bizlerde sizlere sunmaya ve fikir edinmenizi sağlamaya devam edeceğiz.

 

One Reply to “Google I/O 2016 ile Birlikte Android N Tanıtılacak”

Leave a Comment