Akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler 

Merhaba Değerli Arkadaşlar

Bu yazımız insanların elinden ayırmadığı yanlarında olmadığı sürece evden çıkmadıkları artık kendi vucutlarından bir parça gibi kullandıkları akıllı telefonlar ve bu akıllı telefon seçiminde ne gibi etkenler var bunlardan bahsedeceğiz ,

Akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler ile alakalı olarak insanların kafasında çok ciddi soru işaretleri olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğimiz gibi her geçen gün ciddi anlamda büyüyen bir sektör içerisinde seçim yapmak çok zor. Markalar, insanlara ilgi çekici seçenekler sunabilmek için sürekli olarak büyük yenilikler yapabilmek için önemli adımlar atıyorlar. İyi ürünler geliştiriyorlar. Samsung, Apple, HTC, LG, Huawei, Sony ya da Microsoft Lumia gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı seçenek olduğunu unutmamalısınız. Bu markalardan ziyade sürekli çok daha fazla marka yeni ürünlerini bizlere sunmaya devam ediyor. Performanslı bir telefon almak için nelere dikkat etmeniz gerekiyor? En azından iyi bir seçim yapmak gerekiyor.

Performanslı ürünler seçmek biraz zor olabilir. En azından önce hangi markadan ürün alacağınızı kafanızda tercih etmeniz ve iyi analiz etmeniz gerekiyor. Sizleri bu anlamda bilgilendirmek istiyoruz. Genel olarak önce marka seçimi ile başlayalım.

Telefon Alırken Marka Seçimi

Son dönemlerde Samsung markası özellikle Avrupa piyasasını kasıp kavurmaya devam ediyor. Ancak müşteri memnuniyeti ve özellikle sunduğu imkanlar ile alakalı olarak incelediğiniz zaman Apple markası her zaman için çok daha iyi bir tercih alacaktır. Ekonomik durumunuza en uygun telefon seçeneklerini Samsung sizlere sunuyor. Kasa tasarımı ve farklı seçeneklere de eğilim gösteriyorsanız LG ve HTC markalarının telefonlarına da dikkat edebilirsiniz. Ancak donanım ve ülkemizde ki teknik servis imkanları göz önüne alındığı zaman Samsung, Apple, HTC, Sony ve LG gibi markaları tercih etmeniz gerekir.

Telefon Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Bu anlamda performans sorunları yaşamamak istiyorsanız öncelikleriniz olması gerekir. Önceliklerinizi seçerken elbette ki maddi durum dikkat çeker. Ancak ben iyi bir telefon için dikkate alınması gereken detayları ele almak istiyoruz. Oyun ve program performansı anlamında dikkat çekici seçenekler üzerine eğilim göstermeniz gerekir.

  1. Telefon alımında 4.5 – 5.5 İnç boyutlarında büyük boyutlar tercih etmeniz iyi olacaktır.
  2. RAM seçenekleri ile alakalı olarak özellikle minimum 2 GB RAM seçmeniz iyi olur.
  3. Dahili depolama alanı minimum 16 GB olsun. Ciddi anlamda ilginizi çekecektir.
  4. İşlemci olarak özellikle çekirdek sayısı ve GHz değeri yüksek işlemciye sahip telefonlar tercih edin. Sektörün en iyi işlemci üretici Qualcomm Snapdragon şirketidir. Zaman içerisinde Samsung Exynos ile çalışmıştır.
  5. Kamera seçenekleri olarak ise en azından arka kamera 13 megapiksel ön kamerası ise 5 megapiksel olması iyi olacaktır.
  6. Mobil işletim sisteminde son sürüm yeni nesil ürünler geliştirmek son derece iyi olacaktır.

 

Yazımızı okuyan arkadaşlar Yeni alacağınız yada var olan telefonunuz ekran kırıklığı görmesin hafızası bol olsun 🙂 temennilerimizle hayırlı günlerde kullanmak nasip olsun 😀

 

 

Kendi Halinde bir kuL işte bazen bir adem bazen bir alem !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir