Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte Facebook Android uygulaması sorunu ile alakalı olarak merak edilen seçenekler üzerine fikir yürütecek ve bu anlamda bilgi sahibi olma yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde özellikle son birkaç senelik dilim içerisinde yaşanan gelişmelerin niteliği insanları çok ciddi bir şekilde içerisine alıyor. Bildiğimiz gibi Android uygulaması olarak kendisini kısa bir zaman dilimi içerisinde kanıtlayan ve altyapısı ile birlikte diğer yazılımcıların da örnek aldığı bir uygulama olarak dikkat çeken Facebook, sürekli fark yaratıyor da diyebiliriz.

facebook-android-0102-001

Facebook Android uygulaması durduruldu sorunu son dönemde birçok kişinin yaşadığı sorunlardan birisi olarak da dikkat çekiyor diyebiliriz. Uygulamanın belki de en çok eleştirilen noktalarından birisi olarak dikkat çeken bu detay, zaman içerisinde her ne olursa olsun bir çözüm bulamadı. Android cihazların genelinde zaman içerisinde sorun yaratan ve ağırlaştıran bir uygulama olarak dikkat çeken Facebook, birçok kesim tarafından eleştirilen uygulamalar arasına girdi. Bizde bu sorunun çözümü ile alakalı olarak sizleri bilgilendirmek ve sorundan kalıcı olarak kurtulmanıza da yardımcı olmak amacı içerisindeyiz.

Android Facebook Uygulaması Durduruldu Sorununun Çözümü

Öncelikle Facebook, zaman içerisinde şişen bir mobil uygulama modeli olarak dikkat çekiyor. Şişen mobil uygulama nasıl oluyor? İlk indirdiğiniz zaman 45 MB dolaylarında inen Facebook uygulaması, kullanım süresine bağlı olarak kısa bir zaman dilimi içerisinde 200 MB dolaylarına kadar çıkabiliyor diyebiliriz aslında. Bu neden dolayısı ile zaman içerisinde uygulama boyutu telefon üzerinde olumsuz etkiler yaratabilecek düzeyde demek de mümkün hale geldi. Peki bu sorunun çözümü tam olarak nasıl mümkün? Aslında eski tip telefonlarda kullanmamanız çok daha iyidir. Ancak genellikle işe yarayan çözümlerden birisi de aşağıdaki gibidir;

  1. Android anamenüsüne gelin ve AYARLAR kısmına girin.
  2. Gelen ekranda UYGULAMALAR ekranını açın.
  3. Burada listelenen uygulamalar içerisinde FACEBOOK üzerine tıklayın.
  4. Gelen ekranda GEÇMİŞİ TEMİZLE butonu var. Tıklayın ve geçmişi temizleyin.
  5. Sonrasında UYGULAMA VERİLERİNİ SİL sekmesine tıklayın. Bu şekilde uygulama çok daha hafif bir hale gelecektir.

Leave a Comment