Facebook Lite – Android Uygulama İndir

Facebook Lite Bugün ki yazımızda son dönemlerin en çok kullanılan mobil uygulama modellerinden birisi olarak dikkatleri ciddi anlamda üzerine çekmeyi başaran Facebook Lite Android uygulaması ile alakalı olarak bilgiler edinecek ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden geleni yapma yoluna gideceğiz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya sistemleri içerisinde yer almayı başaran ve insanların beğenisini kazanan Facebook, mobil uygulamasının altyapı anlamında Android işletim sistemini kasması nedeni ile de ayrıca sıkıntı yaratan mobil uygulama modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Zaman içerisinde bu konu içinde bir alternatif çözüm geliştirme yoluna gittiler.

Facebook Lite, normal profesyonel Android uygulamasına nazaran karmaşadan uzak ve çok daha stabil bir şekilde çalışan pratik bir Android uygulama modelidir. Cihazınızı en ufak şekilde kasmaz ve normal uygulamaya nazaran RAM üzerinde ki yükü çok daha az tutar. Hal böyle olunca ortaya ilgi çekici seçenekler çıkar. Aslında bundan önceki Facebook tasarımı ile çalıştırılan ve internet tüketimi anlamında da mümkün olan en ekonomik seçenekleri sizlere sunan uygulama modellerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekiyor demek de yanlış olmaz. Genele yönelik olarak düşündüğümüzde de eski Android cihazlarda tercih edilen bir uygulama modelidir.

Düşük dosya boyutu sayesinde internet kotanızda da herhangi bir sıkıntı yaşatmayacak olan Facebook Lite, normal zaman akışı ile eş zamanlı çalışır ve normal Facebook sistemini çok daha pratik, hızlı ve kasmayan bir arayüz üzerinde kullanabilme şansına da sahip olabilirsiniz. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden birisi olan Facebook, bu girişimi ile herkesin eski de olsa akıllı telefonlarında Facebook deneyimini sorunsuz bir şekilde yaşayabilmesi için elinden gelenin en iyisini yapıyor gibi de görünüyor. Bizlerde sitemiz içerisinde daha yeni örnekleri inceleme yoluna gidiyoruz.

TÜRKÇE dil seçeneği ile de kullanılan bu uygulama sizlere kısa vadede çok daha geniş kapsamlı seçenekler sunacak diyebiliriz. Daha yeni örnekler için günlük olarak sitemizi ziyaret etmeyi kesinlikle ama kesinlikle ihmal etmeyin.

Facebook Lite  Tanıtım Videosu

Facebook Lite Android Cihazınıza indirin

 

Leave a Comment