Bildiğimiz gibi geçtiğimiz dönemde özellikle Facebook canlı yayın özelliği ile alakalı olarak çok ciddi bir şekilde haberleri sizlere sunmuş ve fikir edinmenize yardımcı olmuştuk. Son dönemlerde yaşanan gelişmeler özellikle bilişim sektöründe meydana gelen değişiklikler ile alakalı olarak bizlere farklı farklı seçenekler sunuyor da diyebilme şansına sahibiz. Türkiye'de de bu yeniliklerin takip edilmesi ve insanların ayak uydurması da ayrıca ilgi çekici unsurlardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Canlı yayın özelliğinin ciddi anlamda tutulması ile birlikte bazı şirketler de bu anlamda kullanıcılarına yenilikçi örnekler sunabilmek adına yakın zaman içerisinde güncelleme yapma yoluna gidiyor diyebiliriz.

windows-10-facebook-sdk-2015-07-15-01-ed

Windows 10 Facebook canlı yayın desteği ile alakalı olarak kısa bir zaman dilimi içerisinde güncelleme çıkaracağını resmen açıkladı ve çok önemli bir kesimi bu anlamda memnun etti diyebiliriz. Türkiye genelinde özellilkle Windows işletim sisteminin yaygın olarak kullanılması ve 10 numaralı sürümün de beğenilmesi ile birlikte çok daha ilgi çekici hale getirmek adına bu tarz bir güncellemenin bağlayıcılık etkisinin çok daha yüksek olacağına inanılıyor demek de yanlış olmaz. Türkiye genelinde canlı yayın özelliğinin de ciddi anlamda ilgi çekici şekilde kullanılması, aslında Microsoft şirketini bu anlamda girişim yapma yoluna da itiyor demek yanlış olmaz. Kısacası her şekilde ön plana çıkan yenilikler arasına girecek.

Facebook, 24 saat boyunca canlı yayın yapma seçeneğini insanlara sundu ve hali ile insanlar bunu çılgın bir şekilde kullanmaya da devam ediyor. Windows 10 üzerinde yapılacak güncelleme ile birlikte başlat menünüze yeni bir Facebook resmi gelecek. Bir masaüstü uygulaması gibi Facebook kullanmanıza imkan tanıyacak olan bu yenilik ile birlikte bilgisayarınızda bulunan kamerayı kullanarak canlı yayın yapabilme şansına sahip olacaksınız. Güncellemenin kısa bir zaman dilimi içerisinde tüm kullanıcılar için resmi olarak yayına alınacağı açıklandı. Bu sayede aslında iki şirket arasındaki buzların da ciddi anlamda erimesi gibi bir durum olabilir. Gelişmeleri bekleyip hepimiz göreceğiz.

Leave a Comment