Son dönemlerde bildiğimiz gibi Android sürümleri ile alakalı olarak haberler çok ciddi anlamda yaygınlaşmaya başladı. Yakın bir zaman dilimi içerisinde mobil işletim sistemleri ile alakalı olarak rekabete yönelik çok ciddi anlamda haberler söz konusu. Özellikle insanların akıllı telefon kullanım oranları ile alakalı olarak son dönemde yarattığı verisel yükseliş de konuşulan diğer detaylar olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. IOS zaten kendi içeriisnde dünyanın en iyi mobil işletim sistemi olma yolunda hızlı adımlar atıyor ancak Google şirketi de bu aşamada boş durmuyor. Sürekli olarak kendisini ilerletiyor. Android modelinin gelecekteki sürümü ile alakalı olarak da ciddi anlamda haberler ortaya çıkmaya başladı.

android-n

Android Nutella ile alakalı olarak aslında ismi onayan birçok farklı gelişme ortaya çıkıyor diyebiliriz. Android N işletim sistemi modelini yakın bir zaman dilimi içerisinde detayları ile tanıtacak olan Google şirketinin Nutella isminin üzerinde durması da aslında marka imajı açısından iki şirkete de çok ciddi anlamda ilgi çekici seçenekler sunuyor diyebiliriz. Google şirketinin zaman içerisinde işletim sistemi sürümlerine şekerleme isimlerini vermesi, zaten konuşulan bir detay olarak dikkat çekiyor diyebiliriz. Nutella isminin insanlar arasında da ilgi çekici şekilde ilgi görmesi, Google şirketini bu anlamda girişimler yapmaya iten bir diğer detay olarak da ciddi şekilde ön plana çıkıyor demek de yanlış olmaz.

Google I/O 2016 yakın bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilecek ve Google şirketinin tüm yeni hizmetleri ile alakalı olarak planlarını net bir şekilde öğrenebilme şansına da sahip olabileceğiz. Yepyeni birçok farklı hizmeti tanıtacak olan şirketin aynı zamanda arayüz anlamında da artık klasik düzenden ziyade çok daha yenilikçi seçenekler üzerine eğilim göstereceğine yönelik olarak da adımlar atacağı gündemde. Açık kaynak kodlu bir sistem olduğundan dolayı firmadan firmaya geliştirilebilen işletim sistemine yönelik olarak IOS sisteminin de çeşitli standartları dikkate alınarak belli başlı geliştirmeler yapılacak gibi de görünüyor. Yakında bunu da bekleyip göreceğiz.

Leave a Comment